Özge Gündoğdu Güzelcan

Özge Gündoğdu Güzelcan

Uzm. Psk. Özge Gündoğdu Güzelcan   

                                                                                                             
Uzman Klinik Psikolog Özge GündoğduGüzelcan, 2005 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden, 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, 2013 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan yüksek onur dereceleri alarak mezun olmuştur.

Lisans eğitimi sırasında Ege Üniversitesi Çocuk, Ergen ve Yetişkin Psikiyatri Servislerinde staj yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tip Fakültesi Nöroloji Biriminde Prof. Dr.Barış Korkmaz’ın yanında otizm alanında staj yapmıştır.

2012 yılından beri Dünya Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarını yürütmektedir. Depresyon, kaygı bozuklukları, kişiliğe bağlı problemler, kayıp ve yas konuları ve yakın ilişki problemleri ile ilgilenmektedir. Sınav kaygısıyla başa çıkma konusunda ergenlere yönelik geliştirdiği yapılandırılmış bir grup programı vardır. Klinik çalışmalarına ek olarak sınav kaygısı, internet bağımlılığı, etkili duygu düzenleme becerileri ve ergenlik dönemi özellikleri gibi konularda okullara eğitim ve seminerler vermektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLER:

İlişkisel Psikanalitik Yönelimli Psikoterapi Eğitimi,Çocuk ve Ergen Psikoterapi Eğitimİ,

Çocuk Değerlendirme Paketi Eğitimi,Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV Eğitimİ,Farkındalık ve Psikoterapi,Deneyimsel Oyun Terapisi 1. ve 2. Aşama Eğitimleri,Doğal Afetlerde Somatik Deneyimleme Uygulama Eğitimi,Ergenlerle Bireysel Terapi ve Aile Terapisi İçinde Ergen,Dışavurumcu Sanat Tekniklerinin Bütünleyici Bir Teknik Olarak Bireysel Terapide Kullanımı