fbpx

Fuat Can Çalışkan

Fuat Can Çalışkan

UZMAN PSİKOLOG FUAT CAN ÇALIŞKAN   

                                                                                                             
 

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde Lisans ve Master eğitimleriniyüksek onur ve bölüm üçüncülüğü ile tamamlamış olan Fuat Can Çalışkan farklı alanlarda çalışmalarını yürütmüş, OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk) ve DDT (Diyalektik Davranışçı Terapi) üzerine kitap çevirileri yapmıştır.Uzman Psikolojik Danışman olarak yetişkin ve ergenlere bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzman Psikolojik Danışman Fuat CanÇalışkan psikoterapi sürecinde; bilişsel davranışçı terapi, kabul ve kararlılık terapisi, bilişsel varoluş terapisi ve diyalektik davranışçı terapi ekollerini kullanarak entegratif psikoterapi çalışmaları yürütmektedir. Bilişsel davranışçı terapinin kurucusu olan Dr. AaronBeck ve Dr. JudithBeck’ten, Bilişsel varoluş terapisinin kurucusu olan Prof. Dr. Kadir Özer’den, Kabul ve kararlılık terapisinin kurucularından biri olan Dr. Russ Harris’ten terapi eğitimlerini ve sertifikalarını almıştır.

 

Aldığı Eğitimler;Mutluluk Tuzağı, ACT, Kabul ve Kararlılık Terapisi’nin İleri Düzey Depresyon ve Kaygı Bozukluklarında Kullanımı,ACT Tazeleyici, Deneyimsel Terapist Olmak, Madde Bağımlılığında Kabul ve Kararlılık Terapisi, İlaçların Terapide Rolü, Ebeveyn Kaybında Kabul ve Kararlılık Terapisi, Öz-Şefkat Odaklı Kabul ve Kararlılık Terapisi, Kabul ve Kararlılık Terapisi’nin Kronik Hastalık ve Ağrılar için Uyarlanması, Sigara ve Bağımlılıklarda Kabul ve Kararlılık Terapisi’nin Uygulanması, Bilişsel Davranış Terapisi’nin Kaygı Bozukluklarına ve OKB’ye Uyarlanması, İleri Düzey Kabulve Kararlılık Terapisi Eğitimi, Bilişsel Davranış Terapisi’nin Depresyona Uyarlanması, Bilişsel Davranış Terapisi’nin Temelleri, İleri Düzey Theraplay Oyun Terapisi ve MEM Gözlem Eğitimi, Temel Seviye Kabul ve Kararlılık Terapisi Eğitimi, İstismara Uğramış Çocuk ve Ergene Terapide Yaklaşım, Anne ve Baba Eğitimleri ile İhmal ve İstismarın Önlenmesi, Çocuk ve Ergen Psikolojik Bozukluklarını Tanıma Amaçlı Klinik Görüşme, Bilgi Toplama ve Kriz Değerlendirme Eğitimi, Çocuk, Ergen ve Aileleri için Temel Kognitif Terapi Tekniklerinin Uygulamalı Eğitimi, Temel Seviye Theraplay Oyun Terapisi ve MEM Gözlem Eğitimi,Bilinçli Farkındalık Terapisi Eğitimi,Transaksiyonel Analiz Eğitimi,Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Atölyesi,Çocukluğunda Şiddet veya Cinsel Taciz Yaşamış Danışanla Çalışmak,Wisc-r Zeka Testi Uygulayıcı Sertifikası