fbpx

Benal Alkanlar

Benal Alkanlar

Benal ALKANLAR; Özel Türk Koleji mezunudur. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümü’ ne devam ettikten sonra, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ nde tamamlamıştır. Alkanlar, Yüksek Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Ana bilim dalında yapmıştır.

Kendisi 1985 yılından bu yana gerek özel sektör gerekse eğitim sektöründe çeşitli projelerde danışman ve eğitimci olarak hizmet vermektedir. Eğitim yönetimi konusunda formatör eğitici olarak görev yapmış olan Benal Alkanlar, zorlu yaşam olayları konusunda eğitimcileri bilinçlendirmek ve duygusal farkındalık yaratmak amacıyla dört yıllık bir proje sürecinde aynı zamanda uygulayıcı olarak da çalışmıştır.

Stres yönetimi, ekip çalışması ve iletişim becerileri gibi kişisel gelişim konularında kuramsal ve uygulamalı eğitimler vermekte olan Alkanlar, EMDR Institute -HAP Eğitimcileri tarafından EMDR eğitimi almıştır.

Avrupa Birliği eğitim gelişim-destek programında formatör eğitici olarak da görev yapmıştır. Alkanlar, halen 9 Eylül Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.