fbpx

Bella Esin

Bella Esin

Psk. Bella Esin   

                                                                                                             
Lisans Eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır(2004). Lisans eğitimi süresince “İstanbul Balıklı Rum Hastanesi Vakfı” Psikiyatri Kliniği, Bağımlılık Tedavi Kliniği ve Alkol Tedavi Kliniği’nde staj görevini tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi “Aile Eğitimi ve Danışmanlığı” alanında Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

CİSEAD’ın ( Cinsel Sağlık, Evlilik ve Aile Danışmanlığı Derneği) gerçekleştirdiği “Aile Danışmanlığı Eğitimi”ni tamamlamıştır.

Ağırlıklı olarak; Çocuk ve Ergen danışmanlığı yapmaktadır. Çalışma alanları; EMDR, Oyun Terapisi, Çocuklarda Davranışsal Sorunlar, Aile Danışmanlığı, Gelişimsel danışmanlık, Yetişkin Danışmanlığı ve Travma Terapi’sidir. Çocuk Testleri Uygulamaları, yetişkinler için Kişilik Testleri uygulamaları yapmaktadır.

Aldığı eğitimler;Aile Danışmanlığı Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, EMDR, MMPI (Minnesota Çok yönlü Kişilik Envanteri) Uygulaması, Marmara Okul Olgunluğu Testi, A.G.T.E (Ankara Gelişim ve Tarama Envanteri) Uygulaması, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi Uygulaması, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi Uygulaması, Draw A Person Testi ( Bir İnsan Çiz Testi) Uygulaması, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi Uygulaması, Benton Görsel Bellek Testi Uygulaması, Sınav Kaygısı ile Baş Etme Yöntemleri, TİFALDİ ( Türkçe İfade Edici ve Alıcı Dil Testi), C.A.T (ChildrenApperception Test)